nedvizhimost_01-template=genericТреба визначити, які активи є найбільш важливими. Які ризики є критичними, а які ні.
Майно важливо страхувати в першу чергу від стихійних явищ і пожежі. Це класика. Основні виробничі активи, виробничі лінії від зовнішніх ризиків: пожеж, стихії або протиправних дій третіх осіб. Також для виробництва актуальні такі спеціалізовані види, як страхування від механічних та електричних поламок.
І, що дуже важливо, – страхування на випадок перерви у виробництві. Адже інколи навіть невелика пожежа, яка була швидко локалізована, може надовго зупинити виробничу лінію. Така зупинка приведе до значно більшої втрати прибутку, ніж сама пожежа. І саме для таких випадків потрібне страхування, яке компенсує втрати за кожен день, коли ви не виробляєте продукцію – ваші постійні та змінні витрати, а в деяких випадках навіть відсотки за кредитом, які ви мали б платити.
Важливо страхувати й відповідальність перед третіми особами. Припустимо, ви власник торгівельного центру – це ваш головний актив. Хрестоматійний приклад на такому об’єкті – падіння відвідувача на мокрій помитій підлозі. За таку травму постраждала людина може вимагати компенсацію від ТЦ, це досить часто трапляється і є нормальним явищем.
Один з різновидів відповідальності, яка може бути застрахована, – професійна відповідальність. За такими договорами покривається шкода, що може виникнути внаслідок професійної діяльності. Наприклад, аудитор надав неправильну консультацію своєму клієнтові, в результаті чого той отримав штраф. Страхова компанія компенсує такий збиток.
Також можна говорити про страхування вантажоперевезень, будівельних робіт, навіть страхування від воєнних ризиків, тероризму, громадянських заворушень. Тобто застрахувати можна майже будь-що.
Є таке явище, як страхування “від усіх майнових ризиків” (All risks). Це забезпечує покриття навіть таких ризиків, які ми сьогодні не можемо передбачити, окрім тих, що прямо не виключені в договорі.