nedvizhimost_01-template=genericНавіщо це?
Основним завданням страхування іпотеки є забезпечення всіх учасників захистом від майнових втрат, а також забезпечення своєчасного та повного відшкодування збитків, пов’язаних із настанням страхових випадків.
Відповідно до Закону України “Про іпотеку”, іпотекодавець (позичальник) зобов’язаний застрахувати предмет іпотеки на його повну вартість від ризиків випадкового знищення, випадкового пошкодження або псування. Іпотечним договором можуть бути передбачені інші обов’язкові види страхування. Крім страхування предмета іпотеки, банки вимагають укладання договору добровільного страхування життя позичальника, яке забезпечує банку покриття ризиків, що виникли через події, пов’язані з життям, здоров’ям та працездатністю застрахованої особи.
Комплексна програма іпотечного страхування охоплює:
- страхування заставного майна (квартира, котедж, окремий будинок) від вогню, стихійного лиха, протиправних дій третіх осіб та інших ризиків;
- страхування життя та працездатності позичальника;
- титульне страхування (страхування втрати майна внаслідок припинення права власності);
- страхування цивільної відповідальності власника нерухомого майна при експлуатації об’єкта заставного майна.
Якщо ви збираєтеся взяти кредит на житло, вам потрібно буде застрахувати квартиру або будинок, які є предметом іпотеки. Це вимога статті 7 Закону “Про страхування” та статті 8 Закону “Про іпотеку”. Одночасно, обов’язок банку — дати вам як клієнту можливість вибрати страховика з переліку компаній, з якими співпрацює фінансова установа. Якщо банк стверджує, що є можливість оформити страховку лише в одній конкретній компанії, це порушення (стаття 20 Закону «Про споживче кредитування»).