media-20170423-1«Автоцивілкою» в народі називають поліс ОСЦПВ. Без такого документа в Україні не можна виїжджати на дорогу. Система працює так, що насамперед захищає не тільки самого водія, але й оточення. Важливо пам’ятати, що ОСЦПВ — це страхування збитків, завданих третім особам. Винуватець аварії буде ремонтувати своє авто власним коштом.

Чому без ОСЦПВ не обійтися та скільки коштує страховка
По-перше, така вимога законодавства України.
По-друге, це ідеальний спосіб зберегти свої фінанси.
Дорога буває непередбаченою, стати винуватцем аварії може навіть досвідчений водій.
Ціна страховки формується на основі кількох факторів:
– об’єм двигуна (чим він більший, тим дорожче буде коштувати поліс);
– місце реєстрації авто (чим більше місто, тим дорожче страховка);
– на кого зареєстрований ТЗ (для фізичної особи договір буде коштувати менше);
– термін дії поліса (дешевше на більш тривалий термін).

Чи можна зекономити на страховці ОСЦПВ
Часто водії намагаються зекономити сумнівними способами. Наприклад, реєструють своє авто у глухому селі, хоча весь час їздять у мегаполісі, купують підроблений поліс у сумнівних страхових компаній та ін. Але практика завжди доводить: скупий платить двічі. Коли раптом стається ДТП, такому горе-водію доводиться самотужки платити за ремонт чужого авто.
Краще зекономити до 10% вартості поліса, оформивши його онлайн. Або можна вибрати більший розмір франшизи. Щоправда, доведеться сплатити цю суму після ДТП, але під час оформлення страховки вона коштуватиме дешевше.
Є ще один спосіб. Стандартний термін дії поліса — один рік. Але якщо власник не виїжджає, наприклад, взимку — можна окремо оговорити це з компанією та спробувати оформити договір на пів року.