elektronnoe osagoЯкщо автомобіль отримає пошкодження чи буде викрадений, спрацює страховка КАСКО. Всі причини збитку (ризики) перераховані в договорі добровільного автострахування. У стандартний перелік включаються ДТП (у тому числі без інших учасників), стихійні лиха, протиправні дії третіх осіб, падіння дерев, пожежі і вибухи. Як правило, список містить набагато більше страхових випадків — як поширених, так і малоймовірних.
Скільки відшкодовує КАСКО?
Страховка на авто може покрити весь збиток або тільки частину шкоди. Все залежить від програми і умов, обраних страхувальником. На розмір виплати впливають наступні фактори:
Страхова сума — може відповідати оціночної вартості авто, але може бути і більш скромною».
Франшиза — від 0,1 до 10 % від оціночної вартості авто (в автострахуванні франшиза — це визначена сума, яка вираховується з кожної компенсації). Чим вище відсоток, тим нижче вартість страховки, але при цьому менше виплати.
Ліміти — страхувальник може вибрати полегшену програму, за умовами якої виплати за деякими видами шкоди мають досить невисокий «стеля».
Розрахунок з амортизацією — одне з гнучких умов, при виборі якого страховка подешевшає, а розрахунок збитку буде проводитися з урахуванням зносу. У цьому випадку з кожної виплати буде відніматися від 20 до 40% — в залежності від віку і стану авто.