54370_IMG_1200X500З подорожчанням смартфонів все більше стає зрозуміло, що вони є серйозною матеріальною цінністю. Флагман від відомого бренду сьогодні може коштувати стільки, скільки й непоганий автомобіль з пробігом. Або якісна побутова техніка. А це означає, що і засоби зв’язку потрібно захищати від пошкоджень. У західних країнах досить популярною є послуга страхування смартфонів. У нас вона – поки що явище рідкісне і не дуже дешеве.
Як страхують смартфони?
Пристрої високого класу, такі як Samsung Galaxy S21, можуть коштувати більше $ 1000. Страхування телефону потенційно може допомогти вам компенсувати витрати на ремонт або заміну гаджета при його пошкодженнях. Працює все точно так же, як і при інших видах страхування. Ви підписуєте документи, щомісяця сплачує внески, а при необхідності вам платять (швидше за все) відшкодування. Розмір страхових внесків для смартфонів залежить від того, від кого ви отримуєте страховку і який пристрій хочете захистити.
Часто користувачі плутають страховку і стандартну гарантію від виробника. Однак друга передбачає ремонт або заміну вашого пристрою, якщо воно перестає працювати через несправні деталі або помилки виробника. Страховка зазвичай передбачає захист від крадіжок, пошкоджень в результаті нещасного випадку.
Головний недолік такої послуги – необхідність щомісяця оплачувати внески. Звичайно можливо, ремонт не знадобиться протягом кількох років або протягом усього часу користування смартфоном.
В Україні послуга страхування гаджетів поки що не дуже поширена.