5Кожен учасник виробництва повинен керувати та страхувати свої ризики від коливання вартості цін на сировину, несвоєчасних поставок, або хеджувати від падіння ціни на кінцеву продукцію нижче собівартості виробництва.
Перший механізм, яким товаровиробник може скористатися, – це страхування виробництва або продукції. На жаль, цей механізм не є достатньо розвинутим в Україні і залишається дорогуватим для виробника.
Однак, якщо був би попит на цю послугу, то страхові компанії створили б продукт, який був би конкурентоспроможний і задовольняв попит аграріїв. Сьогодні виробник страхує урожай якщо бере кредит у фінансових установах.
Ще одним механізмом, яким товаровиробник може скористатися, державна підтримка товаровиробників шляхом компенсації вирощеної продукції господарствам, які постраждали від кліматичних умов.
Крім того, держава і бізнес повинні розробити нормативно-правову базу для створення додаткових механізмів страхування ризиків в сільському господарстві, а саме механізми роботи ф’ючерсних або опціонних ринків.