Указом Президента військовий стан вводиться на 30 діб з 9 годин 28 листопада 2018 року по 9 години 27 грудня 2018 року в 10 областях України: Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Одеській, Харківській, Чернігівській та Херсонською областями, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.
Укази “Про надзвичайні заходи щодо забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні” та “Про введення воєнного стану в Україні” на даний час не накладають жодних обмежень на економічну діяльність на всій території країни, підкреслює Міністерство економічного розвитку і торгівлі.
Прийняте рішення не вплине на роботу страхової компанії “ДОБРОБУТ ТА ЗАХИСТ”. Компанія буде працювати в звичайному режимі.
Наші договору страхування містять норму, за якою у виплаті може бути відмовлено, якщо збиток завдано в результаті збройних дій, а не просто при наявності воєнного стану.
Чи варто зараз укладати страховий договір?
Запровадження воєнного стану не впливає на умови укладення та дія договорів страхування.
Якщо конфіскують майно, хто компенсує?
Про заволодінні майном третіми особами йдеться в ст. 23 Закону України про правовий режим воєнного стану: відчуження майна тягне за собою повну компенсацію його вартості в порядку, визначеному законом. Тобто компенсація вартості вилученого майна у військових цілях регулюється державою на підставі закону.
Чи будуть покриті збитки на територіях, на які поширюється дія Указу про введення воєнного стану?
Дія договорів страхування у зв’язку з введенням воєнного стану не змінюється – в разі, якщо збитки не завдані бойовими діями. Якщо збитки пов’язані з військовими подіями – наприклад, арештами, ушкодженнями будь-якими видами зброї і боєприпасів, бандитизмом, примусовим вилученням майна, – компенсація не виплачується, тому що це виключення з страхування. Аналогічно і в страхуванні майна. Клієнтам програм добровільного медичного страхування страховик компенсує лікування будь-яких прописаних у відповідному договорі захворювань і травм, якщо застрахована особа не несе військову службу – за умови роботи банківської системи і фізичної можливості розміщення в клініках.
Договорами автострахування (КАСКО) у більшості страховиків передбачено покриття збитків при діючому військовому положенні, крім військових дій.
Якщо в період дії воєнного стану автомобіль потрапить в ДТП, в якому буде вина одного з учасників дорожнього руху, то випадок є страховим, і при дотриманні страхувальником всіх умов договору з отримання виплати, страхове відшкодування буде виплачено.
Страховими випадками не є збитки, які мають прямий причинно-наслідковий зв’язок із заходами, передбаченими режимом введеного в країні воєнного стану. Так, якщо автомобіль буде задіяний у військових заходах або буде пошкоджений внаслідок військових дій, то страхова виплата не здійснюватиметься.