У різних страхових полісів і різних страхових компаній різні ціни. Деякі туристи вважають за краще вибирати страховку дешевше, для проформи, не вдаючись у подробиці умов поліса. Можливо, такий підхід і має сенс, однак все ж варто дізнатися, що саме страхує конкретний договір.
Ціна поліса для мандрівника може базуватися на кількох факторах:
- Час, проведений в подорожі. Чим коротше подорож, тим дешевше поліс. І все ж ті, хто подорожує не один раз на рік, а два-три, купують поліс відразу на 12 місяців. Це дорожче, але в підсумку надійніше, та й пакет послуг там ширше.
- Вік туриста. Важливий момент, оскільки поліс для пенсіонера буде коштувати дорожче, ніж для студента, але в основному все залежить від умов конкретної страхової компанії.
- Кількість відвідуваних країн. Найдорожчі страховки для країн ЄС, де ризики мінімальні. – Страховка для азійських країн буде коштувати дорожче, так само як і для США, країн Латинської Америки і Канади.
- Перелік послуг, що надаються, природно, впливає на ціну. – Наприклад, можна вибрати тільки медичне страхування або страхування від нещасних випадків.
Наявність страховки сильно впливає на якість наданої медичної допомоги та надає шанс швидко позбутися від проблеми, не перериваючи відпочинку.