Що трапляється з грошима користувачів кріптобіржі, коли остання піддається хакерській атаці? З великою ймовірністю трейдери втрачають гроші без надії на компенсацію. По суті з часів злому платформи Mt. Gox змінилося небагато. Ситуацію могли б виправити страхові компанії, проте самі вони поки не прагнуть заходити в індустрію криптовалюта.
Зазвичай серйозні біржі компенсують втрати користувачів, але роблять це за допомогою власних засобів. Наприклад, в травні 2019 роки гроші втратили клієнти Binance, однак збитки заповнили зі спеціального фонду.
Минулого тижня керівники страхових компаній зібралися на панельну дискусію на конференції DAS Markets в Нью-Йорку, щоб дати відповідь на це питання. Страховики обережно підходять до кріптовалюта, а багато фірм лише «крок за кроком промацують ґрунт».
На думку учасників дискусії, основна проблема кріптострахованія полягає в оцінці ризиків всередині постійно розвивається екосистеми цифрових активів. Іншими словами, матриця можливих ризиків, прийнятна до крипти, досі невідома.
Співзасновник компанії Curv Ітай Малінгер, зазначає, що витрати на страхування його команди по розробці кріптокошелька «занадто великі». Страхування Curv в Munich Re покриває збитки від проникнення в системи і від потенційного змови одного зі співробітників Curv зі зловмисниками.
Отримання страховки для кріптовалютних фондів найболючіше. Це забирає багато часу і ніхто не знає, яким в результаті буде кінцевий результат.
А поки нам не покладати надії прихід в нішу кріптовалюта страховиків не варто: їх лякає занадто велика невизначеність. Тому краще стежити за безпекою власних коштів самостійно.