Поліси добровільного медичного страхування високого класу наповнені всілякими опціями і сервісами, які гарантують статусним клієнтам люкс-рівень медичних послуг. Хоча все більше VIP-клієнтів вважають за краще купувати закордонні страховки з міжнародним покриттям, які надають лікування в кращих клініках світу, не кажучи вже про українських топових.
Здоров’я має значення, а також ціну. Медична страховка – інструмент, який дозволяє отримати медичний асистанс і швидку організацію візитів до фахівців кращих клінік країни. Оператор колл-центру, або персональний асистент, завжди запропонує кілька клінік на вибір, погодить час відвідування. Але головне: страхова компанія виконає роль “адвоката диявола” в інтересах клієнта, тобто проконтролює, чи не намагається клініка зробити щось зайве заради свого заробітку, чи дотримуються правильні протоколи лікування.
Схема роботи преміальної медичної страховки нічим не відрізняється від звичайного поліса – при настанні страхового випадку (хвороби або травми) людина звертається в компанію, яка допомагає йому отримати медичну допомогу в рамках страхової суми і послуг, зазначених у страховому договорі. “VIP-страховка – це фактично більше покриття та кращий рівень сервісу. ДМС для клієнтів преміум-категорії, в першу чергу, характеризується індивідуальним підходом і розширеним наповненням поліса
Дорогі програми включають стаціонарну (лікування в лікарні), амбулаторну (виклик лікаря додому і прийом в клініці) і невідкладну (виїзд швидкої допомоги) допомогу. Відмінність від стандартних програм в тому, що преміум-програма містить широкий список захворювань, не має сублімітів і обмежень на кількість або обсяг послуг. Також обов’язково в VIP-поліс включена оплата і доставка ліків без особливих обмежень, повноцінна лабораторна діагностика (аналізи, УЗД, ЕКГ, флюорографія), різні медичні маніпуляції (перев’язки, ін’єкції, дрібні хірургічні втручання). Ще одна відмінність преміум-страховки від інших програм – значний ліміт на екстрену стоматологію. Якщо в стандартних полісах стоматологія як правило обмежена на рівні 1-2 тис. Грн. в рік, то деякі VIP-страховки виділяють на цю настільки нелюбиму страховиками опцію 10-20% всієї страхової суми. В елітний поліс зазвичай ще включають розширений комплекс додаткових послуг – це профілактичні огляди, курси масажів, вакцинація від грипу, вітамінотерапія, курси фітопрепаратів і прибутків, корекція зору і навіть заняття в спортзалі.
Для найбільш вимогливих персон, крім преміум-страховок, компанії пропонують страховки від критичних захворювань. Такий поліс покриває і забезпечує лікування в закордонних клініках при виникненні онкологічних захворювань, кардіо- та нейрохірургічних станів, що вимагають хірургічних втручань або трансплантації. При складних захворюваннях одна з головних задач – знайти лікаря, який підтвердить (поставить) чіткий діагноз, після чого запропонує оптимальну схему лікування. Такі програми дозволяють застрахованій отримати медичну допомогу міжнародного рівня при виникненні серйозних захворювань, лікування яких є класичним винятком за договором ДМС в Україні.