elektronnoe osagoКуди платити?
Перший страх, з яким стикався кожен, хто оплачує покупки в онлайні – бути обдуреним. Адже в процесі покупки можна помацати товар або поспілкуватися з продавцем наживо. Все маркетплейси працюють за передоплатою. Виходить, що при будь-яких товарно-грошових відносинах в інтернеті, користувач відправляє гроші в нікуди, по факту не маючи гарантій, що невідомий по той бік екрану виконає свої зобов’язання.
Як отримати гарантію безпеки в онлайн-страхування:
Ні в якому разі не відправляти гроші на особисту картку або гаманець фізособи.
Замовляти страховку на перевірених ресурсах. Наприклад, на офіційному сайті страхових.
Якщо говорити про онлайн-страхування, то весь процес від вибору до оплати та доставки замовлення відбувається автоматично. Не потрібно рахувати години до зворотного дзвінка або повідомлення про посилку, розуміючи, що гроші з рахунку вже пішли. Система покупки онлайн-страховок налаштована так, що поліс автоматично відправляється на пошту, як тільки гроші зараховуються на рахунок компанії. Завдяки цьому відсутня ймовірність недбалого ставлення менеджера або будь-якого іншого людського фактора.
Комп’ютер не замінить людини?
Другий страх заснований на вищезгаданій автоматизації. Незважаючи на всі плюси такої системи, поки ще є люди, які відносяться до автоматизованих процесів з недовірою. Адже, якщо при оформленні немає відповідального менеджера, правильність заповненого поліса повністю залежить від самого клієнта.
Онлайн-страхування надає можливість вибору: оформити поліс без зайвого спілкування і нав’язливих дзвінків або отримати консультацію по процесу оформлення в зручній для вас формі: чат, листування, розмова.
більше папірців
Третій тип побоювань: у документа повинна бути волога друк. Це воно змушує нас роздруковувати онлайн-поліси з побоювання, що інтернет ще не заслужив довіри держструктур, ігноруючи очевидний факт – держава також прагне до діджіталізаціі.
Діджіталізація страхування в Європі сягає до 70% від усіх куплених полісів. Україна відстає від більш просунутих європейських сусідів, але крок за кроком йде по їх досвіду. Електронні страхові поліси в Україні мають таку ж силу, як і паперові. До того ж, у електронного поліса є перевага, про який не замислюються фанати оффлайн-документів: поліс можна зіпсувати або втратити. Навіть якщо під рукою немає девайса, ваш поліс зберігається на сервері страхової компанії, на пошті на хмарі
З кожним роком онлайн-страхування в Україні буде розвиватися, а відсоток оформлених полісів онлайн перевищить оффлайн-оформлення.