КурортФахівці дали рекомендації українським туристам на предмет того, як необхідно діяти в Ізраїлі при виникненні страхового випадку, щоб отримати максимально оперативну та кваліфіковану допомогу.

Особливості туризму в країні

Завдяки субтропічному середземноморському клімату в Ізраїлі розвинений як літній, так і зимовий туризм, а завдяки визначним пам’яткам – паломницький туризм. Також, завдяки досить високому рівню розвитку різних галузей медицини, в країні активно розвивається медичний туризм.

Найбільш поширені випадки в країні

Найчастіше в Ізраїль їдуть сім’ї з дітьми і літні люди, тому найбільш типові випадки звернення за медичною допомогою по страховому полісу для виїжджаючих за кордон пов’язані із захворюваннями на ГРВІ, отитами, гіпертензія.

Найскладніші або незвичайні випадки по даній країні

У 2012 році на території Палестини стався один з найбільш складних випадків.

Чоловік 56 років, застрахований за полісом страхування виїжджаючих за кордон, прямував до високогірного монастирю. Під час підйому на гірську вершину він втратив свідомість. Лікарі, наступні з групою, надали йому першу допомогу – зробили штучне дихання і провели непрямий масаж серця до приїзду швидкої допомоги. При транспортуванні і при надходженні в госпіталь проводилися реанімаційні заходи, але вони виявилися безуспішними. Була констатована смерть пацієнта з причини гострого інфаркту міокарда, кардіогенного шоку.

Задачейкомпаніі стала репатріація тіла в Україну. Оскільки репатріювати тіло з Палестини було практично неможливо, було прийнято рішення транспортувати його на територію Ізраїлю. Увечері того ж дня тіло було спрямовано з Палестини в морг Тель-Авіва. Але, оскільки наступні два дні в Ізраїлі були вихідними, не було можливості отримати документи, що дозволяють перевезти тіло, з міністерства охорони здоров’я. На третій день, який виявився недільним, оформлення документів продовжилося в різних організаціях, були узгоджені всі формальності зі службою безпеки аеропорту, але завершити формальності в посольстві України виявилося неможливим через вихідного дня. Відправка тіла планувалася на понеділок вечірнім рейсом Тель-Авів – Київ, після того, як вранці були підписані і завірені всі документи в посольстві України в Ізраїлі.

Нестандартність репатріації та її значна вартість у порівнянні з аналогічними процедурами була пов’язана не тільки з незвичайним робочим графіком в країні, а також з наступними обставинами:

вага покійного перевищував звичайні норми (близько 150 кг), що зажадало спеціальної організації ряду підготовчих процедур і значно підвищило вартість транспортування;
підвищені вимоги служби безпеки аеропорту, виникли також через те, що тіло було доставлено з Палестини, які включали необхідність проведення рентгенографії тіла і ряду інших процедур;
необхідність значних витрат на врегулювання формальностей, витрати на оплату послуг адвокатів і чиновникам, що перевищують стандартні розцінки, з урахуванням всього вищепереліченого.
Однак, після прибуття вантажу в аеропорт Тель-Авіва ввечері понеділка служба безпеки (СБ) аеропорту відмовилася розміщувати його у вантажному відсіку рейсового літака, незважаючи на наявність всіх необхідних документів та висновків. Виявилося, що РБ аеропорту порахувала необхідним також виконання рентгена голови покійного, що раніше не запрошувала, і крім того, відмовила в розміщенні вантажу у вантажному відсіку, у зв’язку з його значною вагою. Відповідно до вказівок СБ аеропорту, вантаж міг бути доставлений тільки вантажним літаком. Служба безпеки ніяк не коментувала своє рішення, і вплинути на нього не могли ні консульство, ні похоронне агентство. За погодженням з похоронним агентством і з представником страхової компанії було прийнято рішення почекати до ранку і залучити до випадку Посольство України в Ізраїлі та МЗС України.

Але у зв’язку з черговим святковим днем ​​абсолютно всі компанії в Ізраїлі припинили роботу і прийом дзвінків більш, ніж на добу, і в цей час врегулювання виниклих питань було неможливим. У підсумку, після повного проведення всіх експертиз і повторного підписання всіх документів, тіло було репатрійовані на територію України.

Середня вартість лікування по одному випадку

Середня вартість лікування для амбулаторного страхового випадку в Ізраїлі може становити 100-200 доларів, залежно від медичного закладу. Вартість госпіталізації складає від 1 000 доларів і вище.

Специфіка організації медичної допомоги в країні

З організацією медичної допомоги в Ізраїлі, як правило, ніяких складнощів не виникає.

Однак, останнім часом почастішали випадки звернень за допомогою Застрахованих осіб віком понад 70 років, причиною яких явно є загострення хронічних захворювань. Тобто, таким чином Застраховані особи намагаються провести планове лікування за рахунок страхової компанії (свого роду «чорний медичний туризм»). Асистанська компанія своєчасно виявляє випадки такого роду, оскільки вони є винятками за умовами страхових договорів і не повинні оплачуватися страховою компанією.

Рекомендації по страховій сумі

Стандартної страхової суми в розмірі 30 000 доларів буде достатньо для організації та надання медичної допомоги в Ізраїлі.

Як діяти при настанні страхового випадку або позаштатних ситуацій, пов’язаних зі здоров’ям

При настанні страхового випадку або позаштатних ситуацій, пов’язаних зі здоров’ям слід звертатися в Асистанський компанію, будь-яким із зазначених нижче способів:

подзвонити з української номером, вказаним у полісі
відправити SMS з основними даними і контактним телефоном для зв’язку
відправити повідомлення по електронній пошті.
Фахівець компанії фіксує звернення застрахованої, здзвонюється з ним при необхідності (якщо звернення надійшло по SMS або Email) і організовує надання необхідної допомоги.