“А чи є обов’язковою страхування автомобіля в Україні?” Відповідь на це питання проста – так, страховка автомобіля – обов’язковий атрибут власника авто. Закон України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” чітко визначає, хто, як і коли зобов’язаний застрахувати автомобіль.
Мета цього закону – врегулювати механізми, які допоможуть компенсувати збитки. Такий шкоди водій або власник може принести як життя, так і здоров’ю або майну потерпілих в ДТП. У народі обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності (ОСАЦВ) більше відоме як “автоцивілка”.
Договір про страхування укладається між власником авто і страховою компанією.
Що станеться, якщо Ви, як власник автомобіля, не захочете оформляти страховий поліс? У такому випадку, Ви стаєте порушником. Відсутність “автоцивілки” призведе Вас до адміністративної відповідальності, згідно ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо у Вас немає страхового поліса або Ви не бажаєте його пред’являти, штраф складе 25 неоподатковуваних податком мінімумів. Тому, коли Ви сідаєте за кермо без поліса ОСАЦВ, пам’ятайте, що в будь-який момент Вас можуть оштрафувати.
Що буде враховуватися при оформленні автоцивілки? При підписанні страхового договору компанія враховує безліч факторів. Зокрема, при оформленні поліса ОСАЦВ потрібно вказати стан автомобіля, вік власника, досвід водіння і т.д. Коли Ви оформляєте автоцивілку перший раз, Вам буде присвоєно клас 3. Поліс стимулює водіїв уникати страхових випадків. Тому, в подальшому, якщо компанії не треба було виплачувати компенсацію за Вашої автоцивілки, може застосовуватися коригуючий коефіцієнт.
Оформляючи поліс ОСАГО онлайн, Ви гарантовано отримуєте його копію на електронну пошту. Ви завжди зможете вільно перевірити свою автоцивілку онлайн. Електронний варіант поліса – це також можливість показувати його на мобільному, оскільки такий поліс має повну силу.
Щоб користуватися своїм авто тільки в Україні, Вам достатньо оформити лише внутрішній договір ОСАГО. Якщо ж Вам необхідно користуватися цим автомобілем і за межами нашої держави, необхідно придбати сертифікат міжнародного зразка “Зелена карта”.