Намагання зменшити рівень власного ризику привело в ЄС до розвитку досить специфічного спектру послуг, а саме — страхування договорів злиття та поглинання.
Незважаючи на те, що практика страхування ризиків під час укладання угод M&A не досягла України, вона є досить поширеною у світі.
Наразі третина всіх угод в Євросоюзі у сфері корпоративного права є застрахованими. Важливо при цьому, що страхують не лише ризики, які можливо передбачити, а й казус. Так само досить поширеними є випадки страхування від податкових ризиків. Однак цим звичайно займаються спеціалізовані страхові фірми.
Зокрема, правова думка в Європі істотно змінюється. Адже будь-який конфлікт розглядається крізь призму бізнес-інтересів і грошей. Якщо раніше сторони, звертаючись до суду, намагались отримати головним чином моральну сатисфакцію, то тепер навіть при невдалих рішеннях, якщо гроші були збережені, правда не має жодної цінності. Тож, якщо угоди застраховані, то особа отримує впевненість у своїх діях. Адже ризикує за неї страхова компанія.
Для того щоб уберегтися від помилок, важливо розуміти процедуру. На першому етапі відбуваються консультації зі страховими компаніями. Фактично ви надсилаєте умови вашої угоди, їх аналізують і вам надсилають пропозиції, яка саме сума буде застрахованою.
На другому етапі ви обмінюєтеся взаємними
пропозиціями щодо умов договору. До цього моменту маєте можливість зробити вибір. З наступного етапу всі подальші кроки будуть оплатними та більш виваженими. Рекомендується співпрацювати з брокерами. Адже в них величезний досвід супроводу аналогічних угод та добре знання ринку. Через це вони мають змогу запропонувати клієнтам найкращі рішення.
За загальною тенденцією, страховка покриває від 15 і до 45% від угоди. В ЄС зовсім інакше ставлення до грошей та роботи, тож не варто перейматися, що процедура страхування ризиків забере багато часу або грошей.
Загалом страхування ризиків при укладанні договорів у сфері корпоративного права істотно спрощує процес та змушує сторони більш виважено підходити до власних рішень.