small_business_investmentСтрахування ризику неповернення кредиту застосовується для додаткової гарантії повернення банку виданої їм суми при виникненні несприятливих ситуацій, коли позичальник не в змозі оплатити заборгованість.
Страхова сума не повинна перевищувати розмір тіла кредиту плюс відсотки за відповідний період. Виплату отримує банк, який і є ініціатором даного страхування.
Для оформлення страховки потрібно стандартний набір документів, як і при отриманні кредиту, тільки в окремих випадках можуть знадобитися додаткові папери, які будуть ставитися саме до цього питання. У разі неповернення кредиту всю суму страхового відшкодування сплачується в рахунок погашення боргу. Всі дії з неповерненого кредиту фіксуються у відповідних документах.
Страхування подібних випадків має кілька напрямків, до яких відноситься:
страхування споживчих кредитів;
страхування комерційних кредитів.
Страхування комерційних ризиків є захист майнових інтересів постачальника (підприємства) товарів або послуг, які він поставляє за умови відстрочки і / або розстрочки платежу за них. Страхування необхідно для зменшення ризику від затримки платежу або банкрутства боржника.
При страхуванні комерційної ризиків підприємства полягає відповідний договір страхування. При цьому підприємство зобов’язується надати страховій компанії необхідну інформацію про своїх клієнтів для оцінки їх платоспроможності, також можуть зажадати установчі документи, бухгалтерську звітність, копії контрактів та ін. Це необхідно для визначення рівня страхового ризику і визначення суми страхової премії.
Страхування споживчого кредиту
Допомагає кредитору знизити ризик втрати грошових суми при настанні страхового випадку. До таких випадків відносяться смерть позичальника, або його постійна втрата працездатності (інвалідність 1-2 групи) від нещасного випадку або з якоїсь іншої причини.