5У разі часткової або повної втрати врожаю через несприятливі погодні фактори страхова компанія відшкодовує вартість врожаю застрахованому.
Страхові компанії мають у своєму арсеналі такі важливі продукти, як страхування врожаю та сільськогосподарської техніки, що особливо актуально в Україні, де агропромисловий комплекс є однією з ключових сфер економіки.
Основний продукт аграрного виробника – це урожай, а він на 50 відсотків залежить від погодних факторів. Якщо говоримо про великі посівні площі, то людина поки не навчилася формувати оптимальні погодні умови, і урожай перебуває в зоні ризику. А сільськогосподарська техніка – основний “інструмент” аграрія. З урахуванням особливостей експлуатації в складних польових умовах і під час простою – техніка також схильна до різноманітних ризиків.
Зазначається, що у разі часткової або повної втрати врожаю через несприятливі погодні фактори страхова компанія відшкодовує вартість врожаю застрахованому. Рівень страхового покриття, вартість врожаю, перелік застрахованих ризиків визначаються за погодженням сторін.
Тим часом страхування сільськогосподарської техніки передбачає відшкодування у разі виникнення таких ризиків, як пожежа, стихійні лиха, удар блискавки, перекидання під час роботи в полі, зіткнення з іншою технікою, протиправні дії третіх осіб.
Окремо також можна передбачити опцію покриття ризиків пошкодження техніки під час перевезення її з одного поля на інше. Страхова компанія покриває ремонт і відновлення техніки в разі часткових пошкоджень або повністю компенсує вартість техніки в разі її повного знищення.