cropЖитло є однією з головних матеріальних цінностей, тому важливо забезпечити йому повноцінний захист. Для цього варто звернути увагу на страхування житла. Поліс покриває непередбачені грошові витрати при пошкодженнях і руйнування конструкцій, що дозволяє вберегти власний бюджет. Вам не потрібно буде турбуватися про відшкодування збитків сусідам, а також не доведеться витрачати круглу суму з запасів на відновлення дефектів.
Основні аспекти
Незважаючи на скептичне ставлення багатьох людей до полісу, його ефективність неодноразово доведена на практиці. Страховка житла не зможе запобігти потоп або пожежа, але допоможе вирішити фінансове питання в складній ситуації.
Укладання договору
Перш ніж перейти до укладення договору, варто дізнатися перелік необхідних документів. Страхова компанія зобов’язана перевірити такі дані:
документ, що підтверджує право власності на житло;
паспорт громадянина України;
ідентифікаційний код.
Бувають ситуації, коли житлом користуються на правах оренди. У цьому випадку орендар або рантьє можуть оформляти страховку на основі договору оренди.
До страхових випадків не відносять недбале користування технікою або меблями.
Процедура отримання виплат
Клієнту необхідно звернутися в компанію з заявою і скласти акт.
В акті описують ступінь пошкодження і події, що відбулися. Для складання акта залучаються МНС, ЖЕК або поліція. Все залежить від характеру події. Після цього, співробітник страхової компанії перевіряє справжність даних.
Якщо не порушені пункти договору, то фахівці визначають збитки і виплату. При собі потрібно мати копію документів на майно, страховий поліс, акт про страховий випадок і квитанцію про оплату страхового внеску.
висновок
Щоб отримувати своєчасні виплати за збитки в разі необхідності, слід заздалегідь зробити висновок страховий договір. Важливо стежити за порядком оформлення даного документа, оскільки від правильності його складання залежить можливість отримання грошових коштів.
Багато що залежить також від обраної страхової компанії. Вона повинна бути перевіреною і надійною.
Тим, хто вперше стикається з оформленням договору, рекомендуємо уважно вивчати умови і страхові випадки. Якщо незрозумілі формулювання або позначення, не варто соромитися. Всі питання слід уточнювати до підписання документа.