media-20170423-1Принцип дії механізму прямого врегулювання простий. У разі ДТП «своя» страхова компанія платить за полісом ОСЦПВ:
клієнту, якщо винен інший учасник, іншому учаснику, якщо винен клієнт.
У разі невинності можна розраховувати на виплати від свого страховика, але тільки за дотримання певних умов.
По-перше, кількість автомобілів, що зіткнулися, не повинна перевищувати двох одиниць.
По-друге, обидва учасники на момент аварії повинні перебувати у тверезому стані.
По-третє, відповідальність повинна покладатися тільки на когось одного.
Четверта умова — наявність полісів з опцією прямого врегулювання у двох водіїв. Сьогодні ймовірність зіткнутися з власником такого договору становить не більше 30%, оскільки послугу надають лише третина членів МТСБУ. Якщо в одного з учасників ДТП буде оформлена звичайна страховка, компенсацію невинній стороні, як і раніше, буде виплачувати страхова компанія винуватця.
Нюанси прямого врегулювання
На сайті МТСБУ можна ознайомитися зі списком учасників програми, який останнім часом не збільшується. Тут же докладно описаний механізм прямого врегулювання. Зокрема зазначено два важливих аспекти:
Безпосередньо можна отримати тільки виплату за майновий збиток. Свій страховик виплатить відшкодування тільки за «залізо» навіть в тому випадку, якщо в аварії були жертви або тілесні ушкодження. Для отримання компенсації за фізичну шкоду все одно доведеться подавати заяву в страхову компанію винуватця.
Після звернення до свого страховика потерпіла сторона може передумати та подати заяву в страхову компанію винуватця. Навпаки зробити не вийде: якщо невинний водій спочатку відніс документи «чужому» страховикові, «своя» компанія вже не прийме заяву.